Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

Öğrenci Koçluğu

İstikamet Hızdan Önemlidir

Bizi Takip Edin :

Öğrenci Koçluğu

Kategoriler:
Yorumlar:

Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerin sınav kaygıları üzerinde çalışmak ve akademik başarılarını artırmak için yapılır.

Ortaokul son sınıftan itibaren öğrencilerin potansiyelini keşfetmesi, kendini tanıması, çalışma becerileri geliştirmesi için öğrenci koçluğu hizmeti veriyoruz. Öğrenci koçluğu ile öğrenciler sınav kaygısını yönetebilmeyi, iç motivasyon kaynaklarını sürekli harekete geçirebilmeyi, mizacına ve yeteneklerine uygun doğru hedefler belirlemeyi öğrenirler.

Öğrencinin başta sınav kaygısı ve stresi olmak üzere genel başarısızlık kaygısı üzerinde çalışır ve ortadan kalkması için öğrenciye destek oluruz. Öz saygı ve öz güven geliştirici çalışmalarla öğrencinin potansiyelini anlamasını sağlarız. Öğrenci koçluğu aldıktan sonra öğrenciler, okuldaki başarı durumlarını kontrol ederek başarısızlık durumunun ortadan kalkmasına yönelik motivasyonlarını harekete geçirebilir hale gelirler.

Öğrencilerin kendi temsil sistemlerine (öğrenme stillerine) uygun farklı ders çalışma yöntem ve tekniklerine uygun çalışma metotları kullanması için farkındalık oluşturuyoruz. Öğrenci koçlarımız öğrencilerin başarısını engelleyen olumsuz inançlarını tespit ederek bu inançları yok etme, olumlu inançları ise güçlendirme üzerine çalışmalar yapar. Bu durum öğrencilerin motivasyonlarını artırır. Ayrıca yaptığımız çalışmalarla öğrenciler güçlü ve geliştirilmeye ihtiyaç duyan yanlarını öğrenirler. Bu onların gerçekçi hedefler belirlemesine yardım eder.

Başvuru Formu


Eğitimi hangi tarihte yapmayı düşünüyorsunuz ?:
[recaptcha]

Yorumlar

0 Rated 0 out of 0 Ratings
5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 stars 0